WELTKRIEG FÜR ALLE (2013)

John von Düffel

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: nekorektní politická fraška
Obsazení: 4 muži, 2 ženy

Weltkrieg für alle je politicky nekorektní fraška, ve které každý člen rodiny přijímá pozici konkrétní světové velmoci. Díky tomu nabývají vánoční svátky u rodinu Hansenů apokalyptických rozměrů.


1969: Dědeček Hans-Heinrich trpí válečným posttraumatem, jeho žena Ingrid je už dlouhá léta pacifistka a touží po frankfurtském taxikáři Fischerovi. Jejich dcera Helga si užívá volnou lásku a to možná až příliš. Nemá totiž nejmenší ponětí, kdo je otcem jejího nenarozeného dítěte. Možná Rus. Možná Američan. Nakonec naváže vztah s Francouzem, kterého její otec ale považuje za úhlavního nepřítele a nedovolí, aby se stal jeho zeťem. Helga nakonec odchází a syna svěří do péče rodičů.


1981: Dvanáctiletého Josche K., kterého vychovala jeho babička, přísná pacifistka, navštíví oba jeho možní otcové - Stanislaw Petrow a Ronald McReagan. V boji o ztraceného syna započne zbrojení v plné síle. Náhle se ocitáme na pokraji třetí světové války.

 

Slavnostní premiéra hry Weltkrieg für alle se bude konat 1. 6. 2014 v Hessisches Staatstheater Wiesbaden v rámci mezinárodního festivalu Neue Stücke aus Europa.

  Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.