DIE DAMEN WARTEN (2012)

Sibylle Berg

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: komedie
Obsazení: 1 muž, 4 ženy

Čtyři padesátnice obdrží pozvánku na bezplatný relaxační pobyt, a tak se sejdou ve wellness oáze, kde s nimi citlivý a lehce zženštilý vizážista a vlasový stylista probere všechny jejich problémy, tedy anorexii, vadnoucí pleť, menstruační poruchy atd. atd.
        Ve hře Die Damen warten (Dámy čekají) se setkají čtyři ženy, čtyři různé povahy, čtyři různé životní cesty. Všechny ale řeší stejné ženské problémy: Odcházející sexuální atraktivitu, osamělost, redukci jejich osobnosti na vadnoucí vnější krásu, bez ohledu na to, kolik vydělávají a jak jsou inteligentní. Seznamujeme se s paní Luhmannovou, nenápadnou šedou myší a samoživitelkou; s paní Grauovou, poměrně zachovalou patoložkou a zapřísáhlou bezdětnou single; paní Merz-Dulschmannovou, spořádanou ženou v domácnosti a starostlivou matkou a s paní Tössovou, věčně zamilovanou právničkou a na svůj věk snad až příliš blond a příliš sexy ženou.
        Že se za vší tou péčí o tělo, vlasy a nehty skrývá zrádný plán, si ženy všimnou příliš pozdě. Wellness oáza totiž možná vůbec není wellness oáza…


Premiéra hry se konala 15. 12. 2012 v Theater Bonn.

  Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.