VE JMÉNU JISTOTY (Im Namen der Sicherheit, 2011)

Marc Becker

Překlad: Helena Singh Eliášová
Žánr: komedie
Obsazení: 2 muži, 1 žena

GEORG  Nikdo mě nemá rád. Nikdo se nezajímá o moji práci. Ty ne, galeristi ne a ten takzvanej trh s uměním už vůbec ne. Aspoň do svý kanceláře by sis mohl pořídit nějakou moji instalaci, velká je na to dost. – No a Kláru a Elsu a Jenny a Sigrid a Michaelu a Svenju a Svenjinu tetu zajímá jenom moje tělo. - Kroutí hlavou. - Neviděli jsme se skoro měsíc, od tý doby, co... A pak se najednou zjevíš a vyprávíš mi, že sis vzal tuhle fotku a ptáš se mě, ne, úplně vážně po mně chceš, abych prověřil, jestli je ti tahle fotka…
HANS  Přesně tak.  


Ještě nedávno byl Hans Adamski, majitel úspěšné firmy Adamski-Investment, zapřísáhlý single, který veškerý svůj čas investoval do svého podnikání a do večírků se svým nejlepším kamarádem Georgem, neúspěšným výtvarníkem. To se všechno změnilo jednoho večera v obchodě s designovými lampami, kde ve výtahu potkal krásnou (a slavnou) televizní moderátorku Lauru von Bergen. Ani ne za čtyři týdny se Hans s Laurou oženil. Sňatkem s Laurou získal Hans nádhernou ženu a také skvělý marketingový nástroj pro svou firmu. To ale pouze za podmínky, že Laura nebude Hansovi zahýbat. To by byl svým klientům tak leda pro smích. Hans potřebuje mít jistotu, že mu Laura bude věrná. Požádá tedy Georga, aby Lauřinu věrnost prověřil, tj. pokusil se ji svést. Protože jedině skutečně věrná žena odolá svodům bohémského umělce. Obstojí Laura v testu? Dostane Hans to, co chtěl? A co z toho všeho bude mít Georg?
       Situační komedie Ve jménu jistoty je hra o tom, jak se touha po sociálních, finančních i osobních jistotách stává obludou, která požírá přirozeně fungující vztahy. Hra je výbornou příležitostí pro tři komediální herce.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.