NÁVŠTĚVA STARÉ DÁMY (MUZIKÁL) (The Visit)

Terrence McNally, Fred Ebb, John Kander

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: Muzikál
Obsazení: 5 mužů, 2 ženy + company

John Kander, autor takových hitů jako jsou Cabaret, Chicago, Řek Zorba, Curtains (Vražda za oponou) a dalších, je nepochybně největším žijícím skladatelem muzikálů. Toto je, zatím, jeho poslední muzikál.

 

V malém švýcarském městečku Brachenu se zastavil čas. Město je v těžké finanční krizi, lidé jsou chudí. Jejich naděje probudí zpráva, že se do Brachenu chystá Claire Zachanassian, která se zde narodila a žila tu v mládí, a která se, díky mnoha sňatkům, stala nejbohatší ženou světa. Lidé z městečka vidí v její návštěvě poslední naději. Připraví jí bombastické uvítání.

 

Anton, její bývalý milenec doufá, že by mohli dávný vztah obnovit. V retrospektivní scéně spolu tančí mladá Claire s mladým Antonem. Claire vyjeví obyvatelům městečka svůj morbidní plán. Přizná, že byla jako mladičká v jiném stavu s Antonem, ale kvůli jeho falešnému svědectví byla nucena v hanbě z města odejít. Skutečným důvodem její návštěvy je pomsta: nabídne obyvatelům jednu miliardu dolarů, když Antona zabijí.

 

Místní to napřed odmítají, ale pak si uvědomují, jaká příležitost je jim nabízena. Anton si uvědomuje, že Claire skutečně ublížil a upřímně se jí omluví a  smiřuje se s osudem. Obyvatelé města ho zabijí.

 

V roce 2016 získal tento muzikál 5 nominací na Tony Awards , (nejlepší hudba, libreto, muzikál, světelný design a herečka v hlavní roli).

  V případě zájmu lze zajistit text k nahlédnutí i promptní překlad.