BILDER DEINER GROßEN LIEBE (2014)

Wolfgang Herrndorf, Robert Koall

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: činohra
Obsazení: 1 muž, 1 žena

Bilder deiner großen Liebe je dramatizací stejnojmenného románu, který je pokračováním Herrndorfova úspěšného díla Tschick (Čik).

V románu Tschick (Čik) se s ústřední dvojicí hrdinů Maikem a Čikem potká záhadná dívka Isa. Kluci s Isou jedí ostružiny, lezou na vrchol vysoké hory a domlouvají se, že se tam za 50 let zase setkají. A právě podivná dívka Isa je hlavní postavou Herrndorfova dalšího románu Bilder deiner großen Liebe (Obrázky tvé velké lásky).

Bilder deiner großen Liebe vypráví příběh zvláštní, možná trochu šílené, dívky Isy, která se jednou rozeběhla a běžela přes lesy, pole, vesnice, podél silnice dál a dál. Isa putuje dnem i nocí a na své romantické cestě potkává spoustu lidí – přátelské, záhadné, smutné i špatné. Bez dechu sledujeme teenagerku, která se odhodlaně (a bez rozmyslu) vrhá do života. Isa je fascinující svým mladickým šílenstvím, svou zranitelností a radikálností zároveň. Její osamělost není osamělostí opuštěného člověka, ale existenciální záležitostí. Isa není politováníhodná dívka, ale mladá, silná žena.

Herrndorfův fragmentární román připomíná Büchnerovu povídku Lenz. Bilder deiner großen Liebe má charakter road movie a je nejen nekonvenčním příběhem čtrnáctileté dívky, která putuje bosa po světě, ale také obrazem brutality života a jistoty smrti.

Dramatizaci od září 2016 úspěšně uvádí divadlo Schauspiel Stuttgart.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.