THE DONKEY AND THE FATTY (2014)

Sharon Alexander

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: komedie
Obsazení: 1 muž, 1 žena

25 let spolu anebo 25 let sami? Fatty pozve Donkey na silvestrovskou večeři jako poslední pokus zachránit svůj život a dostat se z izolace, do které se dostal. Donkey začíná být zoufalá z destruktivních vztahů s mladými muži, se kterými se seznamuje přes internet. Celý večer jsou diváci svědci jejich duelu. Fatty se snaží z Donkey vytáhnout detaily jejích sexuálních návyků, uráží ji a ponižuje. Donkey se brání, jak jen může. Ukazuje se, že její divoké milostné pletky jsou jen nástrojem jak zahnat samotu, ne výsledkem jejího životního hédonismu.


Ve hře the donkey and the fatty sledujeme přehlídku osamělosti, odcizenosti lidí žijících ve velkoměstech, lidí, kteří už nevěří v lásku, ale kteří přesto nechtějí být sami. Hra je zábavná, nekompromisní, má dynamiku a spád. Základem příběhu je vztah dvou ztracených lidí, přesto hra nepodléhá nabízejícím se vztahovým klišé, je spíše hořkotrpkým obrazem lidí žijících v dnešním moderním světě.

  Text hebrejského originálu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA. V případě zájmu rádi zprostředkujeme český překlad.