MY BOOK OF FACES (2013)

Inna Eizenberg

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: činohra
Obsazení: 4 muži, 1 žena

My Book of Faces se odehrává hluboko uvnitř Izraele v alternativním autonomním státu – „státu“ města Tel Aviv. Lidé žijící v tomto „státu“ jsou obviňování z hédonismu, sebelásky, egoismu, ztráty víry a většinu svého života tráví v bublině sociálních sítí, zatímco zbytek země míří do pekel. Ve „státu“ města Tel Aviv je běžné neútočit na ulici na gay páry a chtít doopravdy žít. Pět přátel se na prahu třicítky stále snaží udržet svůj únikový způsob života, který vedou přes postmoderní nástroj s názvem The Book of Faces. Ale červená bliká a válka je za dveřmi. Z reality už není úniku…


My Book of Faces vyhrál první cenu v soutěži Acco Festival for Alternative Theatre 2013. Hra zaznamenala úspěchy take v Itálii, Německu a Rakousku.


„Vtipná, legrační a dynamická hra My Book of Faces skvělě zachycuje narcistní zeitgeist současné moderní společnosti.“ (Haaretz)


„Text My Book of Faces je velmi kvalitní a unikátní. Vytváří zcela nový vesmír, který je sestaven z dobře známých nástrojů facebooku: post, like, chat.“ (Martha Knows)

  Text anglického a německého překladu a hebrejského originálu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA. V případě zájmu rádi zprostředkujeme český překlad.