SLAVA! EHRE. (SLAVA! Kunnia., 2015)

Pirkko Saisio

Autor hudby: Jussi Tuurna
Překlad: Nepřeloženo
Žánr: muzikál (muzikál oligarchů)
Obsazení: 12 postav, sbor, orchestr

Spektakulární, zábavný a stejně tak provokativní muzikál s velmi aktuální tématikou odhaluje pravou podstatu Putinova Ruska. Hra se zabývá vykonstruovanou identitou země, spojuje minulost, přítomnost i budoucnost a z toho všeho vytváří divoký a nadmíru zábavný vír událostí a představuje bohatý, vícevrstvý příběh.

Obeda a Pobeda, vlakoví průvodčí a dvojčata, se setkají na větrném ruském poli. Pobeda přišel osvobodit svého bratra Obedu, který byl poslán do pracovního tábora za svou znepokojivou činnost proti tržnímu hospodářství. S pomocí svého bratra Obeda pozná jiný druh vlasti, zemi, kde nic není, jak se zdá… Zemi řídí skupina oligarchů v čele s tajemným Voloďou, který prohlašuje, že Obeda je jeho dlouho ztracený bratr.

Mezitím je bývalá předsedkyně země Yulia Tee propuštěna z vězení. Yulia touží získat zpět své červené taneční střevíčky, které jí kdysi dopomohly k moci. Nyní ji boty vedou přímo do podsvětí, kde matky hledají své ztracené syny…

Kateřina Veliká a Jurij Gagarin povstávají ze svých hrobů a vstupují „živě“ do děje. Z nebe sestupuje zachránce, který je má soudit a spasit, ale je velice tajemný a vypadá jako Conchita Wurst. Na scénu přicházejí ale také Gérard Depardieu a Kim Čong-un! Ve snaze prozkoumat Putinovo Rusko nezůstane kámen na kameni…

Text muzikálu je dílem oceňované finské autorky a multi – talentované umělkyně Pirkko Saisia, hudbu složil Jussi Tuurna. Muzikál trvá s pauzou 3 hodiny. Herci mohou hrát více rolí. Muzikál měl premiéru v únoru 2015 ve finském Národním divadle. Ve finském zpracování vystoupilo 12 herců, sbor a přítomen byl živý orchestr.

  Německý překlad textu je v elektronické podobě k dispozici v DILIA. Zájemcům můžeme poskytnout také audio a video nahrávku finské inscenace. Finský originál rádi zprostředkujeme.