KOMÁŘI SE ŽENILI aneb ZE ŽIVOTA OBTÍŽNÉHO HMYZU

Vít Peřina

Žánr: pohádková komedie
Obsazení: variabilní

Pro děti od 6 let.

V divadelních představeních pro děti se to obvykle doslova hemží zvířecími postavami. Povětšinou narazíte na myšky, ovečky, medvědy, lišky a vlky, pejsky a kočičky. Neobvyklý již není ani jevištní výskyt velblouda či hrocha. Tato hra se však věnuje zvířátkům, která jsou možná méně vidět, ale o to častěji se s nimi v životě potkáváme: komáři.

A aby toho nebylo málo, objeví se na scéně i další zástupci hmyzu, jemuž lidstvo tak nepěkně říká „obtížný“: Blechy, ovádi, klíšťata. Neboť i tito tvorové mají právo na svou pohádku pro děti. 

Komár Zdenda je připraven vstoupit do světa dospělých komárů. Jak ale velí tradice rodu, před svým prvním „náletem“ na odhalené lýtko houbařovo musí splnit jeden důležitý úkol. Najít sobě nevěstu. S tím mu vypomáhá dvojice přátel, Klíště Štěpa a Ovád Olda. A jelikož jeho tajně milovanou Světlušku jako na potvoru právě unesl zlotřilý Pavouk, je rozhodně záhodno spojit síly. Neobvyklá trojice hrdinů však může svým vzhledem i schopnostmi připomenout výkonné pohádkové trio Dlouhý, Široký a Bystrozraký, takže je nasnadě, že se se všemi nástrahami zdárně vypořádají a velké hmyzí dobrodružství bude zakončeno velkolepou svatbou.

 

 

 

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.