7 MINUTI. CONSIGLIO DI FABBRICA

Stefano Massini

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: činohra
Obsazení: 11 žen

Starou a slavnou textilní továrnu koupila mezinárodní společnost. Zaměstnanci si mohou oddychnout, zdá se, že nový majitel nechystá propouštění. V jejich nové pracovní smlouvě je ale nově malá klauzule. Přestávka na oběd má být zkrácena o sedm minut. Jedenáct žen projednává, zda budou zkrácení obědové pauzy akceptovat. Sedm minut se zdá být málo a jediná, kdo je od začátku proti, je jen zástupkyně představenstva. Debaty se zúčastní každá z žen a předtím, než se rozhodne, zpětně reflektuje svůj život.
Hra je založena na pravdivých událostech, které se odehrály v jedné francouzské továrně. Jde o práva pracujících žen, jejich duše a jejich hlas, který by měl být vyslechnut. Jde o obavy z budoucnosti, o jejich děti. Jde o zlost, kterou vyvolává nejistá pracovní situace a o strach, ve kterém žije množství zaměstnanců na světě.

Hra měla premiéru 19. 11. 2014 v Teatro Stabile dell’Umbria v komprodukci s ERT-Emilia Romagna Teatro a Teatro Stabile del Veneto. Německá premiéra se konala v koprodukci Les Théâtres de la Ville de Luxembourg (17. 10. 2017) a Staatstheater Mainz (04. 11. 2017).

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.