UKOLÉBAVKA (Lullaby, 2016)

Industria Indipendente

Překlad: Sarah Baroni
Žánr: činohra
Obsazení: 2 muži, 2 ženy

Děj dramatu s názvem Ukolébavka se odehrává v roce 2056 ve zcela sjednocené Evropě, kde po vypjatých historických událostech a reformách společnosti není už nic jako dřív. Otěže veškerého dění nyní třímají mladí lidé, zatímco všichni senioři jsou po dovršení 70 let odsunuti na jakýsi „výminek“ do relaxačního komplexu Ukolébavka, kde mají dožít své dny. Přestože Ukolébavka se zdá být takřka snovým místem, v němž staré lidi čeká poklidný život v hojnosti a luxusu, čtyři z nich se rozhodnou vzbouřit a spáchat atentát na prezidenta Spojených států evropských, který se do Ukolébavky chystá na návštěvu.

Jejich zdánlivě absurdní plán je ve skutečnosti manifestací svobodné vůle a přirozené lidské touhy převzít kontrolu nad vlastním životem. Každý blahobyt se totiž omrzí, pokud je vykoupen absolutní absencí svobody.

Ukolébavka je dílem z pera dvojice současných italských autorek, které tvoří pod pseudonymem Industria Indipendente. Tuto hru dokončily v roce 2016 v Paříži, kde byla také inscenována.  

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.