TRE. UNA STORIA D’AMORE (2009)

Renato Gabrielli

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: komorní činohra
Obsazení: 2 muži, 1 žena

Mladá pohledná žena a postarší profesor románské filologie se potkají v malém baru. Je horký srpen a za barem připravuje obtloustlý číšník jednohubky. Smluvená schůzka působí nejprve jako obyčejné rande domluvené přes seznamku. Jde však o víc. Žena se profesorovi svěří, že ví o jeho perverzním hobby a navíc ho bezmezně obdivuje. Dokonce se nabídne jako další adept k jeho kanibalským choutkám. Profesor se totiž ve volném čase baví tím, že zaživa porcuje dobrovolníky a cpe si je do mrazničky schované za velkou knihovnou.
    Díky samozřejmosti, s kterou obě postavy konverzují o zvrhlých profesorových praktikách, působí hra po chvíli jako nevinný rozhovor, v jehož závěru se ze společného zájmu zrodí láska.
    Hra je psána formou svižného dialogu, v němž se prolíná přímá řeč s vnitřním monologem. Autor do hlavní zápletky na drsné téma vkládá kritické mikropříběhy současných stereotypů, jako např. v Itálii tolik oblíbený rituál jednohubek se skleničkou domácího vína zvaný aperitivo, nebezpečí z předávkování se internetem nebo konzumní způsob života.
    Autor získal za hru Tre (Tři) cenu Premio Milano per il Teatro 2009.

  Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA. Překlad můžeme zajistit.