WE ARE THE TALENTS!

Helena Singh Eliášová

Žánr: bláznivá muzikálová komedie
Obsazení: 1 muž, 6 žen

GÜNTER        Dragono, proč ses přihlásila do naší talentové soutěže?
DRAGONA     Přišla jsem vám říct, že vám bude líp. Belzebubos již brzy vstoupí mezi nás a  očistí nás.


Bláznivá hudební komedie divákům odkrývá zákulisí mediálního fenoménu dnešní doby, talentových soutěží. Šest finalistek zcela rozdílných charakterů doufá, že jim výhra v soutěži změní život, že jejich starý život vymaže a otevře dveře do zářivé budoucnosti. Naivní Didi se řídí mottem: „přítel říká, že“ a nechce si připustit, že by ji do soutěže přítel přihlásil jen proto, aby se jí zbavil. Soutěžící Júlia si je výhrou jistá, protože je krásná a to je přece to hlavní. Ale co se stane, když jí těsně před finále zmizí líčidla? Finalistka Lejla spoléhá na jiné mocné zbraně, kterými ji příroda obdařila. Za hraným sebevědomím a protřelostí se ale skrývá někdo úplně jiný. Satanistku Dragonu výhra ani trochu nezajímá, ona přišla světu říct, že již brzy na zem vstoupí „pán, mocný Belzebubos“ a lid bude očištěn skrz bolest. Soutěžící Mařena doufá, že jí soutěž pomůže zapomenout na její starý život a na manžela, který ji před půl rokem opustil s učitelem němčiny. Naprosto netypickou soutěžící je upjatá intelektuálka Alžběta, která se víc než o výhru zajímá o zbylé finalistky. V soutěži ale nalezne to, co možná ani netušila, že hledá…
Dívky zpívají jako o život, jiné zkoušejí použít i své utajovanější talenty, ale kdo skutečně rozhoduje o vítězi? Porota? Divácké hlasování? Anebo chtivý moderátor Günter Krásný?
Vyhraje ta nejtalentovanější, anebo ta neprotřelejší? A dostane Günter Krásný to, co chce?

Bláznivá hudební jízda plná známých hitů od Madonny, Celine Dion, ale i od Ilony Czákové a Pavola Habery. Jsme přece v nefalšované talentové šou se vším všudy.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.