NIGHTWATCHES (2006)

Victoria Stewart

Překlad: Nepřeloženo
Obsazení: 1 muž, 2 ženy

Fascinující, nesmírně působivý a silně eroticky podbarvený příběh, odehrávající se v Nové Anglii někdy na počátku 20. století, kdy mezi lidmi vládla pověrčivost a vše ovládající strach z hříchu. Mary je nejstarší z několika dětí a protože se nevdala, zůstává na rodném statku se svou ovdovělou matkou, aby pomáhala s jeho vedením. Je jí přes třicet, takže podle tehdejších měřítek je stará panna. Poklidný život se změní ve chvíli, kdy se na statku objeví mnohem mladší Stephen, aby požádal o její ruku. I on je vdovec - jeho žena tragicky zahynula - a potřebuje na své farmě ženskou ruku, protože sám na všechno nestačí. Výměnou je ochoten přepsat na Maryinu matku kus půdy, o který má zájem. Matka souhlasí a obchod je uzavřen.

Mary se provdá za Stephana, ale dojde k něčemu, s čím nikdo nepočítal. Jeho nová žena s ním chce sdílet nejen stůl a práci na statku, ale i lože. A tak Mary postupem času odhaluje věci, které měly zůstat navždy tajemstvím (proč a jak zemřela Stephenova první žena), a překračuje hranice, které ji měly zůstat nedostupné...

Tato nejnovější hra americké autorky měla v dubnu 2006 premiéru na off-Broadwayi, a setkala se značným ohlasem u diváků i kritiky.

  Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.