MURDERERS (Murderers)

Jeffrey Hatcher

Překlad: Nepřeloženo
Obsazení: 1 muž, 2 ženy

Tři monology různých postav z jediného prostředí: luxusního centra   pro seniory Riddle Key na Floridě, přičemž všichni tři začínají svou zpověď přiznáním: Já jsem vrah.
    Prvním je čtyřicetiletý Gerald, který poslechne svou na smrt nemocnou budoucí tchýni, a ve snaze ušetřit na dědické dani se s ní ožení. Po její smrti pak má coby jí nejbližší člověk zdědit pět miliónů dolarů a vzít si její dceru, svou snoubenku. Věci se mu však vymknou z rukou a Gerald se stane předmětem vydírání. Rozhodne se vyděrače zabít, ale paradoxně je odsouzen za neposkytnutí pomoci své ženě – tchýni.
    Ve druhém monologu se sedmdesátiletá Lucy přiznává k nastrojení vlastní vraždy, za co bude odsouzena k smrti jistá Margaret, která před lety svedla jejího mnohem mladšího manžela Boba a právě Bob, protože s ní má opět poměr.
    A konečně třetím vrahem je čtyřicetiletá zaměstnankyně centra Minka Lupino, která se rozhodla vzít spravedlnost do svých rukou a vraždí všechny osoby, které se dopustily nějaké nespravedlnosti. Návodem k vraždám jsou knihy jejího milovaného spisovatele detektivek, rovněž obyvatele Riddle Key. Problém nastane ve chvíli, kdy její nadřízený vše prohlédne, a nařídí jí, aby zabila svého drahého autora.
    Tato hra měla a stále má ve Spojených státech obrovský úspěch a opakovaně je uváděna v nových nastudováních.

  Text originálu je k dispozici v DILIA. Překlad můžeme zprostředkovat