HŘIŠTĚ

Magdalena Frydrych Gregorová

Žánr: Rozhlasová hra
Obsazení: 3 muži, 2 ženy

Josef a Marie mají na zahradě fotbalové hřiště. Marie by chtěla spíš stromy nebo zeleninu. Josef seká trávu na hřišti. Sedmnáct let. Furt dokola. Tráva musí mít správnou výšku. Chlapi hrajou. Čeká je důležitej zápas. Bedřich má depresi. Opouští ho žena. Furt dokola. Beáta chodí do supermarketu. Zouvá si boty a chodí bosá mezi regály. Marie se ráda prochází po trávě. Jenže na hřišti je tráva ostrá, jak to Josef každej den seká. Františkovi je čtrnáct. Jednoho dne si oblékne maminčiny bílé šaty. Každej má jedno tajemství, o které by se rád podělil. Každej někoho opouští, aby se mohl vracet.

já lidi miluju - lidi umí čarovat - když chtějí - umí věci - jaký si neumíš představit - lidi to je estetika - estetika hřiště - divák a hráč - fotbal to je hlediště a jeviště - marie - lidi mě bolí a nemůžu bez nich bejt - nejde o fotbal - jde furt jen o lidi - to ti je tak krásný - jen oni to nevidí

Hra získala za rok 2006 Cenu Evalda Schorma, kterou každoročně udílí agentura DILIA talentovaným autorům z řad studentů divadelních škol. V režii Lukáše Trpišovského ji vysílal český rozhlas v hlavních rolích s Josefem Poláškem, Danou Batulkovou a Zdenou Hadrbolcovou.

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.