FURCHT UND ZITTERN (2008)

Händl Klaus

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: zpěvohra
Obsazení: 4 muži, 3 ženy, děti

    Dramatik roku 2006 Händl Klaus napsal ve spolupráci s Larsem Wittershagenem, autorem hudby, svou první zpěvohru charakteristickou provokativním tématem i rytmizovanou jazykovou kompozicí. V režii Sebastiana Nüblinga byla hra ve světové premiéře uvedena v roce 2008 v mnichovském divadle Münchner Kammerspiele, kde zaznamenala lavinu kontroverzních reakcí.
    Hodina zpěvu. Učitel hudby Manfred Horni zpívá se svými žáčky a je mu dobře. Uběhne deset let a Manfred už nejen nepracuje jako učitel zpěvu, ale má za sebou i dva roky v base za zneužívání dětí a přísný zákaz zdržovat se v jejich blízkosti. Pracuje jako makléř a žije spolu se svou ženou v domě na okraji města. Jednou uprostřed noci zazvoní u Manfredových dveří policie, aby ho s okamžitou platností vykázala z dosavadního bydliště. Hned vedle se totiž staví dětský domov. Společnost si rychle vzpomene na nebezpečného pedofila a Manfred se obtěžkán vinou stěhuje na ulici, kde pod dozorem policistů a zvědavými pohledy kolemjdoucích snáší svůj osud.

Tady je všechno, co člověk potřebuje k životu. Zdi, které poslouží jako ohrada na divokou zvěř, stěny, které mě podrží, a pevná zem. Tahle ulice mě strpí.
   
Přímá konfrontace se zástupem dětí rozehrává dialektickou hru zločinu a trestu...

Dramatik roku 2006 Händl Klaus debutoval na českém jevišti již v roce 2007, kdy jeho hru Temně lákavý svět uvedlo Divadlo Komedie.

  Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA. Hra se v současné době překládá.