V SEDMÉM PÁDU

Braňo Holiček

Obsazení: 3 muži, 4 ženy

Proletět se životem a hladce přistát. Ne všechny příběhy mají šťastný konec. A ty skutečné už vůbec ne…
Každý muž si někdy aspoň na chvilku přál být Donem Juanem nebo se jím na malou chvíli stal. Věčné souboje mezi mužem a ženou se liší pouze v taktice, kterou jednotlivci používají. Náhlá vzplanutí lásky poznal snad každý z nás. Odlišujeme se pouze v postupech, jak s tím bojujeme. Pro našeho hrdinu Sebastiána je samotný boj cílem.
Hra „V sedmém pádu“ je o muži, který vyskočí z letadla s padákem na zádech. V prvních vteřinách pádu vše probíhá tak, jak má, až do momentu, kdy by mělo dojít k otevření padáku. Náš hrdina Sebastián se dostává do extrémní situace, téměř na pokraj života a smrti. V tu chvíli nastává onen příslovečný okamžik, ve kterém vám probleskne hlavou celý váš život. Čas se zastaví. Za Sebastiánem přicházejí zásadní postavy z jeho předešlého života. Není náhoda, že těmi postavami jsou čtyři dívky, které ve svém milostném životě považoval za nejdůležitější. Snaží se rozejít se s nimi a urovnat staré spory. Jenže náš hrdina je tak trochu Don Juan, a tak nikdo neví, jak to dopadne, až dopadne.
V textu hry se střídá humor s nezadržitelnou tragédií, která může každou vteřinu nastat. Je to pád a otázkou je, jak to všechno dopadne. Co se stane, když se ve vaší hlavě setkají všechny vaše bývalé lásky a začnou vám vyčítat vaše přešlapy? Jejich setkání je bezesporu velmi komické, jeho dopad může být ovšem velmi, velmi tragický…

  Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.