SHOW DOGS! (2007)

Nina Schneider

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: muzikál
Obsazení: 4 muži, 6 žen

Ve městě se koná výstava psů. Ale pouze páníčkové čtyřnohých šampiónů se domnívají, že se jedná o soutěž krásy a zručnosti. Ve skutečnosti se zde psi schází na tajné misi s cílem domluvit se na taktice a přivést své bezradné a frustrované majitele na správnou cestu.
Mezi soutěžními koly se odehrávají dialogy dvounohých účastníků, kteří občas „zamrznou“ ve štronzu, aby dali prostor psím konverzacím. Různé psí rasy, velikosti a povahy jsou vysoce personifikované nejen díky hercům, kteří je ztělesňují, ale také prostřednictvím dialogů a způsobu, jak rozumně řeší problémy, přičemž působí inteligentnějším dojmem než jejich páníčkové, degradovaní na společenské karikatury.
Konfrontace probíhá ještě na třetí úrovni mezi páníčky a psy, kteří se volně přeměňují v manžely, manželky, babičky nebo sestry s podobnou povahou a umožňují nahlédnout do zákulisí rodinného života, čímž ještě detailněji vykreslují charakteristiku postav páníčků.
Žena v domácnosti Scarlett si uvědomí, že svého muže nesnáší stejně jako pitbulla Wotana, extrovertní zpěvačka se ostře pohádá se sestrou a dobrácký student Jonas navždy zůstane fixovaný na svou babičku stejně jako na dogu Helenu.

Tandem Schneider – Brown získal za muzikál Show dogs! v roce 2007 ve Štýrském Hradci cenu Frank Wildhorn Award for Musical.

  Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.