AM ENDE DER SPARGELZEIT (Aan het Eind van de Aspergetijd, 2010)

Frank Houtappels

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: komedie
Obsazení: 4 ženy

Začátek léta na idylickém venkově v Holandsku. Čtyři ženy. Tři sestry Kitty, Francien, Aggie a její dcera Sophie. Malebné prostředí, ale o to složitější vztahy... Ať už se jedná o vztah mezi matkou Aggie a její dcerou Sophií, který je založen na vzájemné závislosti, nebo rozporuplné pocity závisti, odcizení a téměř nedobrovolné vazby mezi třemi sestrami. Aggie chce ze své dcery vytvořit kopii sebe sama – ale bez chyb, které sama ve svém životě udělala. Sophie chce všechno, touží po svém vlastním kadeřnictví – jenom jednoho se děsí – nechce se za nic na světě podobat svojí matce. Kitty  chce hlavně přijít na jiné myšlenky, a tak se společně se svým homosexuálním mužem aktivně angažuje na výchově afrického kmotřence. Francien si nechce přiznat, že její kariéra je v troskách.
Zdánlivě klidné venkovské prostředí znenadání rozčeří nečekaná návštěva zkrachovalé herečky Francien. A tak si jednoho večera, kdy teče alkohol proudem a v místnosti panuje nucené veselí, sestry odkryjí dlouho potlačované bolestné pravdy a tajemství…

 Houtappels nelítostně odkrývá intriky a lži svých postav – přesto s postavami divák soucítí, protože tak pravdivě vystihují rodinný život ve všech jeho podobách.

  Text v německém překladu je elektronicky k dispozici v Dilia. Originál textu můžeme zprostředkovat.