JONAS JAGOW (2011)

Michel Decar

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: činohra
Obsazení: 7 mužů, 4 ženy (variabilní)

„Jonas Jagow zničí Berlín.“ Tímto vychloubačným oznámením začíná Decarova hra Jonas Jagow. Jonas Jagow prochází plný vzteku městem a nebere si žádné servítky. V Lichtenbergu spořádá kachnu ve sladkokyselé omáčce a v Centru zdraví se opije do němoty. Nestydatě vyrušuje při zasedání sněmovny, urazí starostu, vášnivě promlouvá k lidu nebo se válí v posteli a mluví o svých vztazích. V podzemních bunkrech se setkají nadšení turisté s vážnými galeristy a zjistí, že bunkry jsou vlastně kluby. Chaos se stupňuje. Jagow na své cestě zkázy hovoří s Andreasem Baaderem, Moritzem Bleibtreuem a Tobiasem Morettim. A uprostřed tohoto pulzujícího chaosu spadne na Berlín asteroid, ale zkáza se nekoná. Jako kdyby si ateroidu nikdo nevšiml…
        Decar ve svém epizodickém dramatu používá chronologické i prostorové skoky a rychlé střihy, tím hře dodává až nervy drásající dynamiku, ale především zábavnost.
Michel Decar obdržel za hru Jonas Jagow Förderpreis für neue Dramatik v rámci dramatické sekce Stückemarkt 2012 při Theatertreffen.

  Originál textu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.