BELLEVILLE (Belleville, 2012)

Amy Herzogová

Překlad: Nepřeloženo
Žánr: psychologické drama
Obsazení: 2 muži, 2 ženy

Když Američanka Abby odpoledne přistihne svého muže Zacka, jak doma sleduje pornofilm, nevzbudí v ní jeho absence z práce přílišné podezření. Neurotická Abby má problémy s alkoholem a trochu sebevražedné sklony. V době její nepřítomnosti navštíví Zacka jejich muslimský bytný Alioune (on i jeho žena Amina jsou ze Senegalu a občas promluví francouzsky, pro inscenační záměry však jejich vyjadřování či barva pleti nejsou podstatné). Alioune sice se Zackem tajně kouří marihuanu, ale důrazně po něm žádá zaplacení dlužného nájmu.

Opilá Abby později Zacka přiměje k přiznání, že nepracuje pro Lékaře bez hranic, medicínu ani nevystudoval. Rozrušená Abby se málem utopí ve vaně. Pravdu o Zackovi odhalí i spořádaná muslimská dvojice. Zack se s Abby naoko smíří, pak spáchá v koupelně sebevraždu. Vyděšená Abby volá otci, aby pro ni přijel. Alioune s Aminou prázdný byt s úlevou uklízejí...

V průběhu děje vytváří napětí například kuchyňský nůž – Abby si odřízne nehet na naraženém palci a krvácí, chvíli věříme, že Zack zabije buď Abby nebo domácí, atd.

  Text originálu v elektronické podobě je k dispozici v DILIA. DILIA může promptně zajistit překlad.