Vytisknout tuto stránku

Nízkotučný život podle Viliama Klimáčka

Divadlo LETÍ, DILIA a Švandovo divadlo

uvádí v rámci cyklu scénických skic 8@8

 

16. 9. 2014 ve 20:00 hodin ve Studiu Švandova divadla 

 

Viliam Klimáček

NÍZKOTUČNÝ ŽIVOT

Překlad: Marie Špalová

Dramaturgie: David Košťák

Výtvarná spolupráce: Tereza Gsöllhoferová

Režie: Josef Kačmarčík

Hrají: Eva Hacurová, Jana Kozubková, Alexandra Palatínusová, Anežka Rusevová a Bořek Joura

 

 

1. Nebudeš mít jiné diety mimo low fat life ®.
2. Nevezmeš jména diety své nadarmo.
3. Pomni, aby ses v den sváteční nepřežral.
4. Cti kalorickou hodnotu potravin svých.
5. Neosladíš.
6. Neusmažíš.
7. Nepokradeš v ledničce své po hodině šesté večerní.
8. Nebudeš se přežírat ani v myšlenkách, ni ve skutečnosti.
9. Nepožádáš o zákusek bližního svého.
10. Pomni, že jíš, abys žila a nežiješ, abys jedla.

 

Poslankyně Ingrid, trpící bulimií, redaktorka vydavatelství Anita a pokladní Krista se potkávají v redukčním sanatoriu se zpřísněnou kontrolou tuků, glycidů a mastných kyselin. Účastní se tu kurzu hubnutí pod vedením přísné Miriam. Upřímnou snahu ale hatí duch svobody Egon, v jehož podaní zní jedlý hřích jako příslib ráje.

 

Úspěšná komedie s podtitulem Nejím, nežiju, nemiluju šestinásobného držitele Ceny Alfréda Radoka Viliama Klimáčka přináší skvělé herecké příležitosti pro čtyři představitelky výrazných ženských postav, které se zdráhají zakousnout s chutí do života. 

 

Text v elektronické podobě je k dispozici v DILIA.

 

 

Viliam Klimáček (1958, Trenčín),     

současný slovenský dramatik po vystudování Lékařské fakulty UK pracoval jako chirurg a anesteziolog, ale po devíti letech zanechal lékařské praxe a věnuje se pouze divadlu. Žije v Bratislavě. Je několikanásobným držitelem prestižní ceny Alfréda Radoka za nejlepší českou a slovenskou hru a ceny Dráma pro nejlepší slovenskou hru. Od roku 1985 působí jako umělecký šéf alternativního autorského divadla GUnaGU, pro které píše, režíruje a příležitostně zde také hraje. Pro Slovenské národní divadlo napsal a režíroval hry Demokrati a Karpatská horká. Českému publiku se asi nejvýrazněji představil hrou Hypermarket, kterou v rámci projektu Bouda uvedlo pražské Národní divadlo v roce 2004. Viliam Klimáčekpatří k nejúspěšnějším a nejhranějším českým a slovenským autorům a úspěchy sklízí také v zahraničí.

 

Vstupenky na scénickou skicu v ceně 80,-Kč zakoupíte na pokladně Švandova divadla.
Více informací na www.divadlo-leti.czwww.svandovodivadlo.cz

 

 

Projekt vznikl za podpory Hlavního města Prahy, Správní rady DILIA a Švandova divadla

 

 

Další informace

  • Perex: DILIA ve spolupráci s Divadlem LETÍ uvádí 16. září 2014 v rámci cyklu 8@8 scénické čtení hry Viliama Klimáčka Nízkotučný život.
  • Kategorie: Divadelní